Sağlık Turizmi  İçin Umut Var

Sağlık Turizmi İçin Umut Var

TİSAD Başkanı Murat Çavga beraberinde yönetim kurulu üyeleriyle KTÜ Rektörlüğüne atanan Prof.Dr. Hamdullah Çuvalcı’ya ‘hayırlı olsun’ ziyaretinde bulundu.

Turistik İşletmeler ve Seyahat Acentaları Derneği(TİSAD)Başkanı Murat Çavga, Trabzon turizmi ile ilgili detaylı bilgilendirme yaptı. Yapılan görüşmede; KTÜ Tıp Fakültesinin sağlık turizmi ve turistin sağlığı konularında aktif çalışmalar yapması ve öncelikli olarak yıllık yaklaşık 800 milyon lira pazar payı bulunan Gürcistan’dan hasta kabulüne başlanması özellikle ele alındı. Ayrıca, KTÜ bünyesinde bulunan Deniz Bilimleri Fakültesi öncülüğü ile Trabzon’un sahil tahribatı ile ilgili çalışma yapılması ve şehirde deniz turizminin önünün açılması, KTÜ bünyesinde bulunan otel işletmesinin fiyat politikasının revize edilerek özel sektörle rekabetinin engellenmesi, KTÜ bünyesinde kurulacak bir akademik kurul ile bölgemizde Pandemi sürecinin ekonomik, psikolojik ve sosyolojik etkilerinin araştırılması, iki üniversitenin işbirliği ile Trabzon Üniversitesi bünyesindeki turizm meslek yüksek okulunun Fakülteye dönüştürülmesi ya da KTÜ bünyesinde nitelikli bir Turizm Fakültesi kurulması  hususunda talepler Prof.Dr. HamdullahÇuvalcı‘ya iletildi.

Murat Çavga, “Sayın rektörümüzün özellikle sağlık turizmi konusundaki heyecanı bizleri umutlandırdı. Kendisine yakın ilgisi ve sıcak misafirperverliği için teşekkürlerimi iletiyorum” dedi.


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.