O parti bu parti  anlayışını  yıkmalıyız

O parti bu parti anlayışını yıkmalıyız

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu Trabzon’da konuştu

 

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kurban Bayramı dolayısıyla geldiği Trabzon’da ilk olarak Yomra Belediyesini ziyaret etti.

Havalimanında partililer tarafından coşkuyla karşılanan İmamoğlu, ardından geçtiği Yomra’da belediyenin kapısında Belediye Başkanı Mustafa Bıyık tarafından karşılandı. İmamoğlu'nun ziyaretine CHP Milletvekili Ahmet Kaya, CHP İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu, İyi Parti İl Başkanı Azmi Kuvvetli ile hem İyi Parti hem de CHP'den çok sayıda partili katıldı. Belediyenin bahçesinde vatandaşlarla selamlaşan İmamoğlu, Trabzon’a geldiğinde gözlerinin nemlendiğini söyledi ve özetle şu ifadeleri kullandı:

KARADENİZ TURU SÖZÜ

“İnsanın kendi yuvasında, kendi evinde olmuş olması gerçekten insana ayrı huzur veriyor. İnsanın memleketinin duygusu bir başka. Bu sabah annemle beraber geldik. İkimizin de gözü nemliydi. Çünkü bende neredeyse 14 ay üzerine ilk defa geldim. Bir cenaze geliş gidişini saymıyorum. Özlemle hasretle buradayım. Yomra Belediye Başkanımızı ziyaretimizi de bir bayram tebriki ziyareti olduğunu düşünün. Daha geniş çaplı bir ziyaret yapacağız Trabzon, Rize, Ordu, Artvin, Giresun’a. Bugün hem pandemi sürecinin, bulaşıcı hastalık döneminin bizleri bir miktar engellemesi, hem de insanların can sağlığını güvence altında tutmak zorunda olmamız daha kısıtlı ziyaret planlamamıza sebep olmuştur.”

YOMRA’YA YOL ARKADAŞI

“Biz Yomra Belediyesinin çok daha başarılı olmasını istiyoruz. Yomra’ya gelişimin bir başka sebebi daha var. Düşünün İstanbul’da koca bir şehrin yönetim anlayışı var. Orada yönetim anlayışımızın kabiliyetlerimizin her ölçeğinin bir izdüşümünü Yomra’ya taşımak, başkanımızla paylaşmak. Orada çağdaş hangi uygulama varsa, gençlerin geleceğe umutla bakmasını sağlayan, huzurun teminatı olan belediyecilik anlayışına hangi katkıyı sunacaksak başkanımızın en yakın yol arkadaşı olarak onunla beraber size hizmet edeceğiz.”

KİM ARARSA BAŞIM ÜSTÜNE

“Benim buraya aile ziyareti yapma planımı duyunca 2 belediyemizden davet geldi. Hem Yomra’yı, hem Beşikdüzü’nü ziyaret edeceğim. Ama bu söylediğim, az önce Yomra Belediye Başkanımız için söylediğim her şey hangi siyasi partiye ait olursa olsun, her belediye başkanımız için de geçerlidir. Yani, beni Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanımız arar veya x bir ilçenin belediye başkanı arar katkı sunmamızı isterse, başım gözüm üstüne. Parti, partili ayrımı umurumda değil. Yani İstanbul’da vatandaşa tutumumuz, tavrımız neyse Türkiye’nin her yerine bakışımız aynıdır.”

O PARTİ BU PARTİ ANLAYIŞI

“Arkadaşlarım tabi ki ittifak sürecidir, CHP, İYİ Partili belediyeleri ziyaret ediyorlar. Ama gittikleri şehirde diğer partili belediyeleri de ziyaret ediyorlar. Tek şey var, davet ederlerse veya arandıklarında randevu verirlerse. Bu anlayışı yıkmalıyız. Sıkılmadınız mı? O partili bu partili. Biz bu anlayışı yıkmalıyız. Ben gönül rahatlığı ile her belediyeyi ziyaret etmiş birisiyim. Trabzon’a daha önce geldiğimde arayıp gitmediğim belediye olmadı. Aynı şeyi daha da büyüterek yapacağız. İnsanlarımızı bir arada yaşamaktan keyif almaları için belediyecilik yapacağız. Hangi gencin hayallerini bir birinden ayrıştırarak yıkabiliriz. Tarafgirlik yok. Benim doğduğum şehir. Büyük anılarla beni yetiştiren şehir, Trabzon’umuz. Beni yetiştiren bu şehirde hiç bir ablamıza, hiç bir teyzemize, hiç bir amcamıza, hiç bir kardeşimize ayrı bir duyguyla sarılamam. Herkese aynı duyguyla sarılırım. Türkiye’ye bu partizanlığı, aşılamak isteyenler vardır. Bende neredeyim biliyor musunuz? Tam da onun karşısındayım. Onların karşısında birisiyim. Yomra Belediyemize, söylediğim fedakarlıklarımızı hiç çekinmeden yapacağız. Görevimizdir, vazifemizdir. İyi Belediyecilik uygulamaları ile ilgili kapımızı çalan, ya da çalmak isteyen hangi partili belediye olursa olsun buyursun gelsin başımızın üstünde yeri var.”

BİR BİREYİN KUTSALLAŞTIRILMASI

“Bir bireyin kutsallaştırılması, yöneticinin kutsallaştırılması yanlış işlerdir. Biz bunların karşısındayız. Bu millet özgürlüğüne düşkündür. Dışarıdan konuşmuyorum. Ben 17 yaşına kadar tüm bilincimi, tüm varlığımı, olgunluğumu elde ettiğim topraklardayım. Ben bu kentin göbeğinde yaşadım, büyüdüm. Pazarkapı Mahallesinde yaşadım, Trabzon Lisesini bitirdim. Fetih çocuğuyum. Kanuni Sultan Süleyman’ın doğduğu mahalle, benim mahallem”.

Ekrem İmamoğlu Yomra ziyaretinin ardından Maçka şehidi Eren Bülbül’ün mezarını ziyaret etti, ailesiyle görüştü ardından da Beşikdüzü Belediyesine ziyaret gerçekleştirdi. İmamoğlu bugün Ortahisar’da bayram namazı sonrası Akçabaat’ta kurban kestirecek.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.