Fransa’ya  Büyük Öfke

Fransa’ya Büyük Öfke

Trabzon, Giresun, Gümüşhane, Artvin'de, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un, Hazreti Muhammed'i hedef alan karikatürleri savunması ve İslam karşıtı açıklamaları kınandı.

Memur-Sen Trabzon İl Başkanı Mehmet Kara, yaptığı açıklamada “Aslında Macron, bir görüntü. Avrupa’da birçok ülkede bir cinnet hali yaşanıyor. Yabancı düşmanlığı, ırkçılık ve İslamofobi, o meşhur Avrupa aklını esir almış, çoğulculuk söylemlerinin sırçası dökülmüş ve nihayet aşırı sağ siyasetin ürettiği politikalar siyaseti belirler hale gelmiştir” ifadelerini kullandı. 

Özgürlük değil küstahlık

Giresun'da Atatürk Meydanı'nda toplanan Memur-Sen üyeleri adına basın açıklamasını okuyan Sağlık Sen Şube Başkanı Sami Şimşek ise insanların inançlarını hedef almanın özgürlük değil, küstahlık olduğunu söyledi. Macron'un, siyaseten yaşadığı krizi örtmek için özellikle yabancı düşmanlığı ve ırkçı aşırı sağ siyasetin söylemlerini kullandığını belirten Şimşek, "Son birkaç aydır, ısrarla İslam ve Müslümanlar üzerinden güç devşirmeye çalışan, deyim yerindeyse, aklını yitirmiş küresel emperyalist odaklara yardakçılık yapan Macron'u korku çemberi sımsıkı sarmış durumda" dedi.

Artvin Halitpaşa Meydanı'nda toplanan Memur-Sen üyeleri ve vatandaşlar da "İnsanların İnançlarını Hedef Almak Özgürlük Değil Küstahlıktır" yazılı pankart açtı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.